İstanbul'un 500 yıllık sakinlerini ağırlayan Ayvansaray - Yedikule arası tarihi mezarlıklar, yüz yılların tahribatına karşı koydu, 1980 sonrası sanki İstanbul'da  yer kalmamış gibi bu mezarlıkların lahitleri, kabir taşları imha edilerek yerlerine asri mezarlıklar tesis edildi.
    Osmanlıdan bu yana mevcut mezarlıklarımız kayıt altına alınmayarak tahribatına göz yumuldu. Son yıllarda sözde kayıt altına alınan şehit mezarlıkları bakımsızlıktan talan edilmekten kurtulamıyor.
     Bu sayfada çok azını gördüğünüz ata yadigarı, ülkemizin asli tapusu anıt mezarlıklarımızın halini milletime şikayet ediyor, İBB Başkanı Kadir Topbaş ve Mezarlıklar müdürü Adem ... halkımıza şikayet ediyorum.
     Bu ata yadigarı anıt mezarlarımızı koruyamayan mezarlık güvenlik görevlileri, Bu durumu tespit amaçlı resim çekmek istediğimde sıkı bir engelleme ile mani olmaya çalışıyorlar.
     Bu mezarlıkların resmini çekmek güvenlik nedeniyle yasakmış, Bu yasak gerekçesine ne kadar inandınız, işte ben çektim, her yıl aynı yerleri çekeceğim, kaybolan mezarları sizlere ihbar edeceğim.
Sizlere şikayet etmemin sebebi çaresizliğimden, sizin çareniz varsa sizde buradan çıktı alın gerekli memurlara yaptırım gerçekleştirin.

İstanbul Fatihten 2009 manzaraları
Avrupa Kültür başkenti törenlerine bir yıldan az bir zaman kaldı
bu manzaralarla mı Dünyanın karşısına çıkacağız
Bu utanç Kimin?
Belediyelerimiz kaç yıldır bu kutlamalara hazırlanıyor ve neyi gerçekleştirdiler?