.
AYDINSES GAZETESİ 15 YIL BALOSU

     Gazeteci Murat Aydın yönetiminde 15 günlük yerel gazete 15. yaş gününü Bayrampaşa Titanik otelde düzenlenen görkemli bir balo ile kutladı. Geceye Bölge belediye başkanları, kaymakamlar, Ulusal ve yerel gazeteciler, Siyasi parti temsilcileri, sanatçılar kalabalık bir gönüldeş gurubu katıldı.

 
 
Aydınses Gazetesi 15. yıldönümünü muhteşem bir davetle kutladı.

1998 yılında Gaziosmanpaşa merkezli kurulan ve Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Fatih, Bayrampaşa, Eyüp, Arnavutköy ilçelerinde dağıtımı yapılan aydınses gazetesi 15. yılını sevenleriyle birlikte Bayrampaşa Titanic Otel'de kutladı.
 
 
Geceye Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Gaziosmanpaşa Belediyesi Başkan yardımcısı Arif Parlakkılıç, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Seddar Yavuz, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Kırali, Gaziosmanpaşa Tarım Müdürü Nuri Şahin, Sultangazi Tarım Müdürü İsa Tanrıverdi, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı İsmail Ergüneş ve yönetimi, CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Mehmet Polat ve yönetimi, Saadet Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Bilal Ay ve yönetimi, BBP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fedai Karakol ve yönetimi, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Seçkin Turan ve yönetimi, CHP Eyüp İlçe Başkanı Ahmet Kartalkanat ve yönetimi, Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan ve yönetimi, Giresunlular Derneği Başkanı Mehmet Hayta ve yönetimi, Zeytinburnu eski Belediye Başkanı Adil Emecan, CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Gülizar Emecan, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesinin kurucusu ve ortaklarından Mustafa Hayta, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesinin ortaklarından ve Bahat Sağlık Grup Başkanı Opr. Dr. Hamza Bahat, Tek Rumeli Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal, GOPSİAD Başkanı Niyazi Özata, İşadamları Yaşar Aksoy, Hasan Şatıroğlu, Mehmet Toprak, Ali Ekser Atmaca, Yusuf Kızıldağ, Süleyman Kalın, Mehmet Yüceer, Avukat Ali Çanak'ın yanı sıra STK'lar, muhtarlar, yerel Gazetelerden Fatihhaber.com Abdullah Gözaydın, Takamedya.com Sadullah Dervişoğlu, İstanbulses.com, Haberinnabzi.com Kasım Aydın, Sivilhaber.com Mithat Özdemir, Media plus yayın gurubu Ahmet Kaplan ve birçok yerel, ulusal basın mensupları, çok sayıda davetli katıldı.

Sunuculuğunu Aydınses Haber Müdürü Ayla Özdemir'in yaptığı gece, Neyzen Ferit Yavuz'un ney dinletisi ile başladı.

Dünyada Kudüm'le Ney'i birarada çalabilen tek Neyzen olan Ferit Yavuz, bir saatten fazla sahnede kalarak davetlilere unutulmaz bir ney ziyafeti sundu.

Neyzen Yavuz, sahne almadan önce Aydınses'in 15. yıldönümünü kutladı ve kendisini güzel bir gecede, güzel insanlarla biraraya getirdiği için Aydınses'e teşekkür etti.

Ney dinletisinin ardından Belediye Başkanları ve Kaymakamlar kürsüye gelerek Aydınses'le ilgili düşüncelerini belirttiler.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, "en uzun süreli koşan ve bizi çok daha önceki yıllara götüren yerel basınımızın çok değerli temsilcisi Murat Aydın ilk önce aklımıza gelendir. O Gaziosmanpaşa'nın sokakalarında her zaman omzunda küçük bir çanta ile sokaka haberlerini yerinde ve en yakın merciden duyurma gayretiyle inanılmaz bir aşkla ve performansla çalışır. Onu tanıdıktan sonra baktım ki çizgisi de güzel. Her 15 günde bir dağıtmış olduğu gazetesiyle 15. yılını kutluyorum." dedi.

Yerel gazetelerin önemine değinen Altunay, yerel gazetelerin desteklenmesi gerektiğine de dikkat çekti.
Başkan Altunay'dan sonra kürsüye gelen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Aydınses'in yerel bir gazete ama ulusal bir gazete gibi çalışmalarını yapan ve diğer ilçelerde de etkisini hissetiren bir gazete olduğunu söyledi. Başkan Aydıner de yerel gazetelerin desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek, aydınsesi ve Murat Aydın'ı kutladı. Bayrampaşa'nın oteller diyarı olduğunu ve bunun içinde Titanic Otel'in önemli bir yeri olduğunu belirten Başkan Aydıner, Aydınses'in de bu güzel otelde kutlama yaparak, kendisine yakışanı yaptığını söyledi ve nice 15 yıllar diledi.

Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, konuşmasında Murat Aydın'ı 4 yıldan beri tanıdığını, yerel medya olarak çok cefalı işler yürüttüklerini söyledi. Aydınses'in 15. yılını kutlayan Eyüp Kaymakam'ı Osman Kaymak, yerel basının önemine ve desteklenmesi gerektiğine de değindi

Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya , yerel gazeteciliğin İstanbul gibi bir yerde daha zor olduğunu belirtti. 15 yıl boyunca gazeteyi çıkartabildiğinden dolayı Aydınses Gazetesi Kurucusu Murat Aydın ve ekibini tebrik etti.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı Seddar Yavuz ise, 15 yıl ayakta kalmanın, bu kadar seçkin bir topluluğu biraraya getirmenin Murat Aydın'ın herkesin gönlünde önemli bir yer tuttuğunun göstergesi olduğunu söyledi. Haberciliğin gittikçe zorlaştığını belirten Yavuz, yerel basında kaliteli iş yapan gazetelerin mutlaka desteklenmesi gerektiğini belirtti. İstanbul'a hizmet etmiş olmaktan onur duyduğunu belirten Yavuz, Aydınses'in 15. yaşını kutladı.

Yerel medyada 15. yılını, gazetecilikte ise 30. yılını doldurmuş olan Aydınses gazetesi Kurucusu Murat Aydın, yapmış olduğu teşekkür konuşmasında., Aydınses Gazetesinin yayınını 1 Eylül 1998'den beri sevenleri ve dostları sayesinde sürdürdüğünü belirtti.

Murat Aydın'ın konuşmasının ardından Aydınses gazetesinin 15 yılını anlatan kısa film izlettirildi.

Animasyon tekniğiyle başarılı bir şekilde hazırlanmış olan kısa filmin ardından Aydınses'in 15. yıl pastasını Aydınses Gazetesi kurucusu Murat Aydın, geceye katılan kaymakamlar ve Belediye Başkanları birlikte kesti. Pastanın kesimi esnasında Neyzen Ferit Yavuz'da Ney çalarak eşlik etti.

Pasta dağıtımının ardından sahneyi ünlü sanatçı Pınar Altınok aldı. Pınar Altınok sesiyle, güzelliğiyle ve yorumuyla davetlileri büyüledi. Unutulmaz bir performans sergileyen Altınok, birbirinden güzel Türk Sanat Musıkisinden örneklerle davetlileri mest etti.
Birlikte çekilen hatıra fotoğraflarıyla bu muhteşem gece son buldu.


ANA SAYFA